Skip to content

Nagy Márton

Nemzetgazdasági Minisztérium, Magyarország nemzetgazdasági minisztere

Nagy Márton Nagy Márton 2024. január 1. óta anemzetgazdasági miniszter, 2022. májusától a gazdaságfejlesztési miniszter, korábban Orbán Viktor miniszterelnök főtanácsadója volt. Okleveles közgazdász. 1998 és 2000 között az Államadósság Kezelő Központ makrogazdasági elemzőjekéntkezdte pályafutását, majd 2000-2002-ig az ING vezető közgazdászaként tevékenykedett. 2002-ben csatlakozott az Magyar Nemzeti Bank csapatához, ahol2013és 2015 között aPénzügyi Stabilitásért és Hitelösztönzésért felelős ügyvezető igazgató, valamint a Pénzügyi Stabilitási Tanács és az Európai Bankhatóság tagja. 2015és 2020 között aMagyar Nemzeti Bankalelnöke és aMonetáris Tanácstagja. 2022-tőltárca nélküli gazdaságfejlesztési miniszter, 2023-tóla Gazdaságfejlesztési Minisztérium minisztere. 2023. decemberétől vezeti a Gazdasági Kabinetet. 2024. január 1-jével a Gazdaságfejlesztési Minisztérium új elnevezéssel, Nemzetgazdasági Minisztériumként folytatta kibővített tevékenységét, majd2025. január 1-jétől a Nemzetgazdasági Minisztériumés a Pénzügyminisztérium összeolvadásávala Nemzetgazdasági Minisztérium tevékenységetovább bővülta Pénzügyminisztérium kormányzati feladataival.Számos kutatás, elemzés és cikk szerzője. Kutatásai főként a banki versenyre és hatékonyságra, az egyesbanki termékekre és azokárazására, az egészséges hitelezésére és az amerikai elsődleges jelzálogpiaci válság témakörére fókuszálnak. Banki karrierje során részt vetta Növekedési Hitelprogram életre hívásában, a devizahitelek forintosításában, azMKB Bankszanálásában,aBudapesti Értéktőzsdenemzeti tulajdonba vételében, valamint a Növekedési Kötvényprogramelindításában. Miniszterként nevéhez fűződik többek között aVodafone Magyarország Távközlési Zrt.megvásárlása,a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogramés a Baross Gábor Tőkeprogramelindítása, az online árfigyelő rendszer bevezetése, a kereskedelmi bankokkal közös egyeztetés az önkéntes kamatplafon kapcsán, a Budapest Airport Zrt. visszavásárlása, valaminta 21 intézkedést tartalmazó Új Gazdaságpolitikai Akciótervmegalkotása. Az Akcióterv egyik fő pillére a magyar kis-és középvállalkozások méretugrásának elősegítő és versenyképességét fejlesztő, célzott támogatásokat nyújtó Demján Sándor Program.

Prof. Dr. Palkovics László

 Mesterséges Intelligenciáért Felelős Kormánybiztos, Energiaügyi Minisztérium

Prof. Dr. Palkovics László a Magyar Kormány mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztosa. Korábban az Innovációs és Technológiai Minisztérium (2018–2022), majd a Technológiai és Ipari Minisztérium (2022) minisztereként tevékenykedett. Gépészmérnöki végzettséggel rendelkezik, és jelentős tisztséget vállalt az akadémiai és az ipari szféra meghatározó intézményeiben – többek között a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen, az MTA SZTAKI-ban és a Knorr-Bremse vállalatnál. Szakmai fókuszában az innovációs politika, a felsőoktatás és az ipari K+F állnak. Kulcsszerepet játszott Magyarország mesterséges intelligencia stratégiájának kidolgozásában és a technológiai modernizáció előmozdításában. Mérnöki és innovációs munkásságát számos rangos elismeréssel jutalmazták, köztük a Széchenyi- és a Gábor Dénes-díjjal.

Dr. Szászi István

A Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban

Dr. Szászi István 1974. május 5-én született Mátészalkán, nős, négy gyermek édesapja. Középiskolai tanulmányai befejezése után, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen folytatta tanulmányait, ahol 1997-ben járműmérnöki diplomát szerzett, majd 2004-ban PhD fokozatot a hibatűrő járműdinamikai rendszerek irányításának területén. 1997-2004 között egyetemi adjunktus a BME Közlekedés és Járműirányítás Tanszékén továbbá tudományos munkatárs az MTA SZTAKI Rendszer és Irányításelméleti Laboratóriumában. 2004-ben csatlakozott a Bosch csoporthoz passzív biztonsági rendszerekkel foglalkozó projektmérnökként. Két alkalommal dolgozott Németországban az anyavállalatnál, 2013-tól a Komponensek és hidraulikus funkciók osztály vezetőjeként. 2018-ban tért vissza Budapestre a Gépjármű-elektronikai üzletág vezetőjének, majd 2019-ben a Robert Bosch Kft. Budapesti Fejlesztési Központjának vezetője lett. Emellett 2021-től a Bosch csoport vezetője Magyarországon és az Adria régióban, valamint a Robert Bosch Kft. ügyvezető igazgatója.

Ács István

Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség társelnök

Ács István ipari üzletfejlesztési szakember, a Bosch Rexroth Kft. régiós fejlesztési projektjeinek tanácsadója, az ipari innováció, fenntartható megoldások nagykövete, az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség társelnöke. Hisz abban, hogy a technológiai fejlődés és az emberi együttműködés együtt teremtenek valódi értéket. Korábban több mint húsz éven át ügyvezető igazgatóként vezette a Bosch Rexroth Kft.-t, ahol számos stratégiai kezdeményezéssel segítette a növekedést és a digitalizációs fejlesztések megvalósítását úgy a vállalatnál, mint beszállítói partnereinél. Tapasztalatait ma is szívesen osztja meg, különösen olyan kezdeményezésekben, ahol a jövő iparának formálása a cél.

Dr. Charaf Hassan

a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rektora

Villamosmérnök, mérnök-közgazdász, az MTA doktora. A Műegyetemen szerzett diplomát 1992-ben. 1996-tól a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Automatizálási és Alkalmazott Informatikai Tanszékének munkatársa, 2016-tól a tanszék vezetője, 2019-től a kar dékánja, 2024-től a BME rektora. Tudományos, fejlesztői és oktatási tevékenysége a szoftverfejlesztéshez kötődik. Szakmai-tudományos életútjában meghatározó, hogy folyamatosan összhangot keresett és talált a gyakorlati problémák minőségi megoldása és az új hallgatói generációk szakmai motiválása, versenyképes tudással való egyetemi kibocsátása között. Nevéhez fűződik az iparral együttműködésben kialakított üzemmérnök-informatikus képzés elindítása. 2023-tól a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat Irányító Testületének tagja, továbbá az 5G Koalíció, az MI Koalíció és a Magyar Innovációs Szövetség elnökségének tagja.

Demeter Bertalan

TRUMPF Hungary Kft. Ipar 4.0 szakértő

Digitalizációs tanácsadóként a TRUMPF Hungary Kft.-nél támogatom a hazai gyártóvállalatokat a digitalizáció útján. Fő fókuszom a lemezmegmunkálási szektor termelési hatékonyságának növelése szoftveres megoldásokkal, legyen szó gépi adatgyűjtésről, folyamatoptimalizálásról vagy automatizált gyártástervezésről. Nap mint nap azon dolgozom, hogy ügyfeleink ne csupán technológiát, hanem jövőálló, versenyképes működési modellt kapjanak. Hiszek abban, hogy a digitalizáció nem cél, hanem eszköz a fenntartható növekedéshez és az üzleti rugalmassághoz. Tapasztalatomat elsősorban kis- és középvállalatokkal való közös munka során szereztem, így jól látom az ipari digitalizáció gyakorlati kihívásait és lehetőségeit.

Fehérváry Tamás

Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető

Közgazdász, diplomáját a Budapesti Corvinus Egyetem Gazdálkodástudományi Karán szerezte. Pályafutását 2011-ben a Műszertechnika-Holding csoport pénzügyi vállalkozásainál kezdte. Itt először operatív vezetőként majd vezérigazgatóként kereskedelmi banki, illetve állami refinanszírozású lakossági és KKV hitelezéssel, követeléskezeléssel, faktorálással foglalkozott. Cégcsoporton belüli váltást követően 2017-től a Műszertechnika csoport ingatlangazdálkodási igazgatója és ezáltal a cégcsoport vezetőségének is tagja lett. Felügyelő bizottsági tagként több gyártó cég és pénzügyi vállalkozás felügyeletét is ellátta.   2018 és 2021 között az IKARUS csoport kínai CRRC-vel közösen alapított vegyesvállalatának az ügyvezetője, melynek keretében az európai piacra szánt járművek prototípus fejlesztését, piaci bevezetését koordinálta. Egy éves pénzügyi vállalkozásokhoz való kitérő után 2022. novemberében csatlakozott a célzott vállalkozásfejlesztési szolgáltatásokat és támogatásokat biztosító Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökséghez gazdasági igazgatóként. 2024. szeptemberétől az MGFÜ ügyvezető igazgatója.

Gaszt Attila

GIA Form Kft. ügyvezető 

Gaszt Attila a GIA Form Kft. alapítója-tulajdonosa és ügyvezetője. 35 éve precíziós szerszámgyártással, műanyagfröccsöntéssel és nagy pontosságú CNC forgácsolással foglalkozik. Elkötelezett híve az automatizálásnak és az ipar 4.0 megoldásoknak. Vállalata számos hazai és nemzetközi díj tulajdonosa. Rendszeresen publikál gazdasági és ipari témákban. Két felnőtt korú gyermek édesapja. Rendszeresen sportol, hobbija a futás, kerékpározás.

Gödri István

Emerson Automation FCP Kft. ügyvezető

Több mint 25 év szakmai tapasztalattal rendelkezik a gyártás és a vállalatirányítás területén, amelyet neves nemzetközi nagyvállalatoknál szerzett. Már két évtizede irányítja az egri Emerson Automation FCP Kft.-t, valamint annak jogelődjeit – a Bosch Rexroth Pneumatika Kft.-t és az AVENTICS Hungary Kft.-t.

Pályafutása korábbi szakaszában vezető pozíciókat töltött be a Jabil, a GE és a Philips vállalatoknál, ahol elkötelezettségét a minőség, az innováció és a hatékonyság iránt bizonyította.

Meggyőződése, hogy aki most használja ki a lean, az automatizálás és a digitalizáció adta lehetőségeket, az jelentős versenyelőnyre fog szert tenni a jövőben.

Végzettségeit tekintve gépészmérnök, valamint MBA diplomával is rendelkezik.

Jeránek Tamás

Siemens Zrt. vezérigazgató

Jeránek Tamás 1994-ben végzett a Kandó Kálmán Műszaki Főiskola villamosmérnöki karán, majd 2000-ben MBA diplomát szerzett a Corvinus Egyetemen. Kezdetben tervezőként a Paksi Atomerőműhöz kapcsolódó folyamatirányítási témákkal foglalkozott, később a villamosipar egyik legnagyobb beszállítójánál marketing és értékesítési területen dolgozott, majd saját vállalkozást alapított, és abban hasznosította tudását. 2012-ben csatlakozott a Siemens Zrt.-hez, azóta a Digital Industries divízió igazgatója, 2021-től a cég első számú vezetője.

Dr. Kádár Botond

EPIC InnoLabs Kft. ügyvezető igazgató

Dr. Kádár Botond az EPIC InnoLabs technológiai, fejlesztő és tanácsadó kft. ügyvezető igazgatója. Korábban, tudományos főmunkatársként a Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézetében (HUN-REN SZTAKI) dolgozott. Kiemelt szakmai területe az ipari digitalizáció, amin belül főleg digitális gyártás, termelés tervezés és ütemezés, illetve adat-alapú okos gyárak témájának a szakértője. 2019 óta a Nemzetközi Gyártástudományi Akadémia (CIRP) tagja (Fellow), több nemzetközi kutatás-fejlesztési projektet vezetett és hosszabb időt töltött külföldön nagy nemzetközi ipari vállalatnál. Az EPIC InnoLabs csapatával, többek között olyan nagy világcégeknek dolgozik, mint a Western Digital, az Intel vagy az AUDI.

Molnár István

Continental Automotive Hungary Kft., B2P Operációs Igazgató

Több mint 12 éve dolgozom a Continental-nál, jelenleg a Build to Print szegmens Operációs Igazgatójaként. Az elmúlt két évben ebben a pozícióban irányítom a szegmens operatív folyamatait világszerte. Ezt megelőzően 7 éven át a budapesti Continental gyár Ipar 4.0 stratégiájáért és digitalizációjáért voltam felelős. Munkám során vállalatunk többször elnyerte az Év Gyára címet az Ipar 4.0 kategóriában.

Cégünk rendszeresen szervezett Ipar 4.0-val kapcsolatos képzéseket, konzultációkat és gyárlátogatásokat KKV-k és egyetemek számára. Kezdetek óta tagja vagyok az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetségnek, és az elmúlt két évben a nagyvállalatokért felelős elnökségi tagként is tevékenykedem.

Prof. Dr. Monostori László

HUN-REN SZTAKI igazgatója, a BME emeritus egyetemi tanára, az Ipar 4.0 NTPSz elnöke

Nemzetközi tudományos szervezetek tagja, több esetben vezető tisztségviselője: Az International Academy for Production Engineering (CIRP) korábbi elnöke. Mintegy 440 közleményére közel 14000 hivatkozás ismert. 8 nemzetközi szabadalom részese. Humboldt-ösztöndíjas, Gábor Dénes-díjas, az MTA rendes tagja, a Royal Flemish Academy of Belgium for Science and the Arts (KVAB), a Német Műszaki Akadémia (acatech) és a Magyar Mérnökakadémia tagja. A Miskolci és az Óbudai Egyetem díszdoktora. 2010-ben a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével, 2016-ban Széchenyi-díjjal, 2023-ban a Magyar Érdemrend Középkeresztjével tüntették ki.

Dr. Nyírő József

Magyar Járműalkatrészgyártók Országos Szövetsége (MAJOSZ) Elnök

Dr. Nyirő József, Okleveles gépészmérnök (PhD fokozattal), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen (BME) Gyártástudomány és- technológia Tanszékének egyetemi adjunktusa.

Szakmai pályafutásának részeként vezető szerepet töltött be műszaki és minőségügyi területeken, jelenleg pedig ipari gyártásra, automatizálásra és robotikára specializálódott (KKV szektorba sorolt) vállalatokat irányít ügyvezetőként, tulajdonosként.

2017 óta a Magyar Járműalkatrészgyártók Országos Szövetsége (MAJOSZ) elnöke, továbbá tagja több iparági szervezetnek, köztük a Magyarok a Piacon Klub Felügyelő Bizottságának.

Pomázi Gyula

Szellemi tulajdon- és innovációs szakértő


Gépészmérnök, szellemi tulajdon- és innovációs szakértő, aki több mint három évtizede dolgozik a hazai iparfejlesztés, innováció és szellemitulajdon-menedzsment területén. Vezetői pályafutása során a gazdaságstratégiai és innovációs döntéshozatal számos kiemelt területén töltött be meghatározó szerepet, többek között a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalának elnökeként vagy a Gazdasági Minisztérium iparágakért felelős Helyettes államtitkárként. Jelenleg a Védelmi Innovációs Kutatóintézet (VIKI) szellemi tulajdonért felelős vezetőjeként, és az MFOI valamint az Initium Zrt. ágazati tanácsadójaként támogatja az ipari és védelmi innovációkat. Szakterülete a szellemi tulajdonjogok üzleti hasznosítása, különösen a kettős felhasználású technológiák és a védelmi ipari fejlesztések területén. Jelentős tapasztalattal rendelkezik IP portfóliók kialakításában, értéknövelésében és az immateriális javak gazdasági hasznosításában. Nevéhez fűződik számos iparfejlesztési program megvalósítása, a hazai innovációs ökoszisztéma erősítése és a védelmi ipari beszállítói hálózat fejlesztése. Elkötelezett a hazai innovációk nemzetközi piacra juttatásában, az IP tudatosság növelésében és a fenntartható gazdasági növekedést támogató technológiai megoldások előmozdításában.

Dr. Renner Tamás

Bács-Kiskun Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara oktatási és képzési alelnöke

Renner Tamás okleveles gépészmérnök, a Jánoshalmán működő Renner Rubber Zrt. innovációs igazgatója, társtulajdonosa 1978-ban született. A gödöllői egyetemen 2002-ben szerzett gyártmánytervező diplomát. 2013-ban lett az agrár-műszaki tudományok doktora. Jelenleg a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem címzetes egyetemi tanára, a Szent István Biztonságkutató Központ gépészeti kutatócsoportjának vezetője. Több iparjogvédelmi oltalommal bíró találmánya és számtalan újítása van. Szüleivel és testvérével együtt közösen irányítják a vállaltot. Két gyermekét is úgy neveli, hogy ott találják meg a jövőjüket. A cég egy speciális területen, a gumi-fém rezgéscsillapítók piacán dolgozik, számos országba exportál. Jelenleg mintegy 250 embert foglalkoztat.

Dr. Renner Tamás innovatív tevékenysége a gumiipar, agrárkutatás, agrárgépészet és kettős felhasználási célú eszközök terén kiemelkedő potenciállal bír.

Dr. Szilágyi Roland

Miskolci Egyetem, oktatási rektorhelyettes

2002-ben okleveles közgazdászként szerzett diplomát. Jelenleg a Miskolci Egyetem Gazdaságelméleti és Módszertani Intézetének egyetemi docense.  Statisztikusként több, mint húsz éve oktat módszertani jellegű tantárgyakat.  Oktatási rektorhelyettesként négy éve felel a Miskolci Egyetem oktatási ügyeiért. Ezen kívül számos egyetemi és ipari együttműködésben vesz részt, amelyek célja  az innováció és a gyakorlatorientált oktatási módszerek alkalmazásának előmozdítása.

Szövényi-Lux Márton

Festo Kft.; A Festo délkelet-európai régiójának vezetője

Szövényi-Lux Márton a BME Közlekedésmérnöki karán szerzett diplomát. 2001-ben csatlakozott a Festo vállalathoz Értékesítő vezetőként, majd 2015-ben a magyar kereskedelmi leányvállalat ügyvezető igazgatója lett. 2017 óta a Festo délkelet-európai régiójának vezetője.

 A Festo csoport, mint felelős családi vállalkozás, az automatizálás technológiája és a műszaki oktatás vezető beszállítójaként a jövő intelligens gyártási kihívásaira reagálva alakítja termékeit és szolgáltatásait a digitalizáció során.

A magyar Festo, az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform és az Ipar 4.0 Mintagyárak projekt elkötelezett tagjaként, aktívan támogatja a digitális technológiák elterjedését és a kapcsolódó képességek fejlesztését. Emellett kiemelt figyelmet fordít a mesterséges intelligencia és a gépi tanulás alkalmazására.

Tóth József

Hepenix Kft. üzletfejlesztési igazgató

BME okleveles gépészmérnök, „pre-degree” nukleáris mérnök. Géptervezőként, főtervezőként és projektvezetőként szerzett hazai és nemzetközi automatizálási és kutatás-fejlesztési munkatapasztalatot, elsősorban az autóipar és a nukleáris ipar területén. Szakértelme az ipari automatizált gépek és a nemzetközi K+F projektek széles spektrumában, beleértve az ember-robot együttműködést, lehetővé teszi számára a projektek hatékony és sikeres irányítását. A K+F projektek eredményeit örömmel ülteti át a gyakorlatba, és mind a mérnöki megoldások, mind a fejlesztések alkalmazásában a gyakorlati hasznosíthatóságra helyezi a hangsúlyt, miközben mindig keresi az új megoldásokat és megközelítéseket. Jelenleg egy magyar KKV, a HEPENIX üzletfejlesztési igazgatója, ahol a vállalat növekedéséért és új üzleti lehetőségek kiaknázásáért dolgozik.

Dr. Váncza József

HUN-REN Számítástechnikai és Automatizálási Kutatóintézet (SZTAKI) Mérnöki és Üzleti Intelligencia Kutatólaboratóriumának vezetője

Kutatási területei a mesterséges intelligencia műszaki alkalmazásai, termelésinformatika, kiber-fizikai gyártórendszerek, ember-robot együttműködés, kooperatív és fenntartható termelés hálózatokban. Három évtizeden át oktatott a BME Gépészmérnöki Karán. Az International Academy for Production Engineering (CIRP) és az International Academy of Engineering and Technology (AET) vezetőségi tagja, a Magyar Mérnökakadémia (MMA) tagja. Az akadémiai és ipari szféra együttműködését ösztönző tudományos munkásságáért 2021-ben Gábor Dénes díjat kapott.

Dr. Vicze Gábor

Innomine Digital Innovation Hub ügyvezetője, az Ipar 4.0 Nemzeti Technológiai Platform Szövetség alelnöke

Dr. Vicze Gábor, az innomine  ügyvezetője, több mint 25 éve foglalkozik innováció menedzsmenttel és digitalizációval; speciális szakterülete az európai K+F és innovációs programok. A közvetlen EU-s innovációs és digitalizációs források szakértője.   Tanulmányait a Pécsi Tudományegyetemen, a németországi Tübingeni Egyetemen és a szintén németországi Bayreuth-i Egyetemen végezte, valamint a Pannon Egyetemen PhD fokozatot szerzett innováció menedzsment témakörben. Dolgozott az Arthur Andersen üzleti tanácsadás részlegén, a KPMG IT Consulting csapatában, majd a Microsoft Magyarországnál és később a Microsoft brüsszeli irodájában.  Gábor 15 éve az innomine tulajdonosa, ügyvezetője. Számos digitalizációhoz, Ipar40-hoz, nemzetközi piaci terjeszkedéshez (EU+USA) kötődő, illetve Horizon Europe közvetlen EU-s projektben vett részt. A digitalizáció, digitális transzformáció és az innováció területén nemzetközi szakértővé és több mint 200 hazai és nemzetközi projektben tevékenykedett.  Gábor az IVSZ KKV tagozatvezetője és az Ipar4.0 NTPSZ alelnöke.